Діснейленд у Парижі очима малечі

disneyland_featured

Якщо їхати в Париж з дітьми, то в програму обов’язково входить Disneyland®.  Цього року цей парк святкує свою 20-ту річницю. У країні Діснейленд свято не закінчується ніколи: при чому тут цікаво не тільки дітям, а й дорослим. Я, наприклад, із захватом впізнавала Мікі-Маусів, Дональд-Даків, та інших мультгероїв, адже  у моєму дитинстві появились перші Діснеївські мультики.

Так як Діснейленд територія дитяча, то і написати про неї найкраще можуть діти. Далі по тексту будуть враження сина ( 2 роки і 4 місяці) про цей парк.

У Діснейленд поїхали в перший день перебування в Парижі: понадіялися, що в робочий час дітей там буде мало. Надії виявились марними. Мало тут було лише дітей шкільного віку. А дошкільного – “море”. Я навіть боюсь уявляти що в парку робиться у вихідні і в туристичний сезон….

9:30 ранку. Виходимо з електрички. Перед нами відкривається країна Діснейленд. Треба вирішувати куди йти: Disney Parks,  Disney Village і Disney Hotels. Мама з татом дивляться карту тут  – рухаємося в напрямку парків Disney Parks. З них вибираємо спочатку Disneyland Park  , так як він більший.

І ось починається велика черга. Проходимо відразу до турнікетів – мама з татом показють квитки. В мене квитка не питають. Контролери звідкись знають, що мені ще немає трьох років 🙂

 

♦ TIP: Для того, щоб обійти величезну чергу при вході в Діснейленд найкраще купити квиток он-лайн і роздрукувати. Квитки продаються іменні і коштують здебільшого дешевше, ніж у касі.

 

Починаємо з Main Street, USA.

Ця вулиця зроблена в стилі американського селища на початку двадцятого століття. По ній гуляємо від центрального входу до Замку. Це ж той самий замок, який я бачу перед початком мого улюбленого мультика про Блискавку McQueen! По обидві сторони вулиці в стилізованих американських будиночках розташовані магазини з сувенірами, кафешки, інформаційне бюро. Мені подобається бігати з магазину в магазин і розглядати іграшки.

Я добігаю до Sleeping Beauty Castle – чергові магазинчики. Насправді цікавий він тільки зверху.

DSC03043 DSC03045 DSC03046 DSC03049

Від замку починається моя територія – Fantasyland. Моя вона тому, що розрахована для наймолодших відвідувачів. Це місце казок і фантазій Діснея. Вважається, що це – найщасливіша земля. На всі атракціони пускають навіть найменших діток. Що сподобалось:

Le Carrousel de Lancelot. Це каруселька, в якій є коники самих різних розмірів і порід. Так як це перший атракціон, який ми відвідали, то мені дуже цікаво.

DSC03048

It’s a small world.  На човні пропливаємо по “всьому світу”, де під музику танцюють жителі різних земель і роблять характерні для них речі. Дорослим  було дуже цікаво вгадувати в яку країну ми попали. А мені сподобались кольорові ляльки, які постійно змінювалися і переодягалися.

DSC03051

Peter Pan’s Flight – так собі. Дехто з діток вибігав звідти в сльозах. Дуже тут вже темно. Кінець не зовсім зрозумілий. Радує хоч те, що в черзі сюди ми не стояли, бо скористалися FastPassом.

 

♦ TIP:  FastPass – це квиток, який дозволяє у зазначений час пройти на атракціон без черги. Отримати його можна у автоматах, які стоять при вході. Правда ця опція доступна лише у конкретно визначених атракціонів – де утворюються найбільші черги.

 

Alice’s Curious Labyrinth. О… це я люблю. Побігати по лабіринтах  дуже цікаво, навіть якщо виходу все немає і немає. Правда час від часу на моєму шляху з’являлися злі карти, які своїм звуком викликали страх.

Dumbo the Flying Elephant. Ці літаючі слоники один із найкращих і найцікавіших атракціонів для мене. А може це так тому, що тут стояла ціла черга з дітками мого віку?

Далі переходимо в Discoveryland – космічні землі. Тут є і Orbitron, i Зоряні пригоди, і субмарина капітана Немо. Я розгладаю багато незнайомих для мене речей: космольоти, воллі, планети, що рухаються навколо сонця, літаки. Але всі вони дуже цікаві.

DSC03052 DSC03054 DSC03056

Основною ціллю відвідання цих земель був атракціон Autopia. Це машинки, які їздять по цілій системі різних доріг. На жаль, вони були закриті через погані погодні умови.

Від того розчарування заходимо у Videopolis. Це не просто кафешка із “дитячим” меню: картопля фрі, гамбургер і сік, а величезний зал, де на сцені показують танцювальні шоу і в перервах – мультики. Мені ці шоу настільки сподобалось, що я готовий тут обідати цілий день.

DSC03058 DSC03055

Вийшов звідти я тільки тому, що тато мені пообіцяв катання на поїзді по Disneyland Railroad. Це залізниця, яка проходить навколо всіх земель і має станції у кожному “ленді”. Повне коло катання займає біля 45 хвилин. Дуже цікавий потяг, правда дядько-контролер постійно наголошує на тому, що у вагончику треба сидіти. А так не хочеться…В сидячому положенні я ледве витримав 2 зупинки.

DSC03062

В результаті ми попали у землі пригод Adventureland. Тут можна погратися з піратами, залізти на дерево з сім’єю Робінзон, допомогти Індіані Джонсу подолати зло. Жаль, що ці всі люди мені ще не знайомі. Але я помітив, що старші дітки дуже весело тут проводять свій час.

З цікавого для мене я знайшов Pirates’ Beach. Це два дитячі майданчики поділені по зонах для дітей різного віку. Відразу при вході розташований справжній піратський корабель. Він єдиний був відкритий в цю пору.

DSC03064

Далі проходимо через пригодницький острів, точніше через печери, в яких ховаються “справжні” пірати і потрапляємо до Індіани Джонса. Виявляється, що в гості до нього мені ще рано, оскільки сюди пускають діток, які мають ріст 1.40м і вище.

 

♦ TIP:  Близько 15 атракціонів мають обмеження по росту дитини.. Ці обмеження коливаються від 81 см до 140 см. Проте, якщо дитина має ріст більше 120см, але ще менше 140см, то їй не доступні будуть лише 2 атракціони. Приблизно у віці  6-7 років відкривається доступ до всіх розваг у Діснейленді.

 

Наступною у нашій програмі стала легенда дикого Заходу Frontierland.  І все навколо тут відповідає цьому стилю. Посередині території є дуже гарний острів з справжніми червоними скелями. Щось мені це так нагадує….

DSC03066

DSC03065

Навколо острова їздить великий корабель – Thunder Mesa Riverboat Landing. Покататися на ньому цікаво. Єдине, що стримало нас від цього – час посадки пасажирів біля 30 хвилин, і тривалість всього задоволення  близько години. Трохи забагато, як для мене, тому я лише уважно прослідкував за посадкою всіх пасажирів 🙂

DSC03067 DSC03070

Ще один дитячий майданчик розташований на цих землях – Pocahontas Indian Village. На жаль, і він був закритий через погодні умови.

Далі ми з мамою-татом побігли в інший парк – Walt Disney Studio Park, оскільки дуже хотіли встигнути на одне шоу. Поки дорослі вивчають перелік атракціонів – я розумію, що варто відпочити. Залажу до тата в рюкзак і засинаю.

DSC03101

Прокидаюсь через 40 хвилин на шоу Moteurs… Action ! Stunt Show Spectacular featuring Lightning McQueen. Глядачів – дуже багато. Запускати в зал почали за пів години до початку шоу.  Зроблене воно у форматі зйомок фільму. Режисер пояснював кожну деталь картини, кожний трюк каскадерів.  Мамі-татом цікаво було подивитися на мотоциклістів, їх стрибки, перевертання, розпилювання машин пополам. І ось, нарешті, виїхав Блискавка  McQueen! Моє захоплення було недовгим, оскільки він пять хвилин втікав від злоумисників,  ще 2 хвилини щось розповідав по-англійськи і поїхав. На завершення перед нами стався великий вибух,  який мене серйозно налякав. Довелося швидко переключитися на інші цікаві речі.

DSC03092 DSC03084 DSC03087

Літаючі килимки Алладіна Les Tapis Volants – Flying Carpets Over Agrabah якраз для мене, незважаючи на те, що я поки не знайомий з їхнім власником :-). Сподобалось те, як килимки, рухаючись по колу, піднімались то вгору, то вниз.

Далі Макуін і Сирник запросили нас в Радіаторний Рай (Cars Quatre Roues Ralley)  кататися, чи точніше крутитися на машинках. Задоволення середнє.  Значно більше мене зацікавили Гуідо і Луїджі, які стоять при вході і продають свої шини.

DSC03073 DSC03075 DSC03078

DSC03095 DSC03097

В Студії Діснея цікаво навіть просто прогулятися Голівудським Бульваром, який починаєтся відразу за пам’ятником Уолту з Мікі-Маусом. Тут знайомимося із хлопцями з Toy Story (Toy Soldiers Parachute Drop), Stitchем та іншими мультгероями і машинками.

DSC03071

DSC03079 DSC03081

На шоу типу Armageddon: les Effets Speciaux, чи Rock’n’Roller starring Aerosmith ми не ходили, оскільки вони зовсім не дитячі.

Дісней Студіо закривається раніше ніж парк – в шостій вечора. Відповідно всі відвідувачі, які мають квитки на 2 парки повертаються назад – в Діснейленд. Ми хотіли побачити шоу, присвячене 20-й річниці Парку, яке відбувається у центральному замку. Про нього кажуть, що дуже-дуже-дуже класне. Але починається воно в час закриття парку: 21.30. А я в цей час лягаю спати.

 

 ♦ TIP:  Якщо витрачати на Діснейленд лише один день, то варто відразу брати квиток на два парки: DisneyLand Park+Disney Studio. Так було в нашому випадку. Але із трошки старшими дітками одного дня на це все не вистачить однозначно. Тоді можна буде ділити: по одному-два дні на кожен парк. Одинарні квитки дешевші.

 

На сімейній нараді ми вирішили піти у Дісней-село (Disney Village) щось поїсти.  Спершу була ідея знайти кафешку з нормальною їжею: супи, салати, фрукти – одним словом не фаст-фуд. Не получилось. На цій території одні снек-бари. Супи тут не в моді. Вибравши серед всіх зол найменше, ми таки повечеряли салатом і ролом з лаваша. Більш нічого цікавого у Дійснеївськом селі немає: якщо не брати до уваги магазини з сувенірами.

DSC03100 DSC03099 DSC03098

Дісней готелі – це не по нашій частині, так як жили ми в Парижі. Не знаю, скільки вони коштують, але до парку добиратися дуже близько.

Отож, ввечері повертаємося назад в Париж на моїй улюбленій електричці…

DSC03269

 

Comments are closed.