Наше відкриття Хорватії

croatia1_featured (2)

З маленькою дитиною їхати нікуди не можна!!! Ну до 3-х років точно!!!!!!!!!!!!” – розказувало старше покоління нам перед поїздкою. Добре, що їм не вдалося нас переконати :-).

 

Основні вимоги до відпустки в нас були такі: щоб було не жарко, було на що подивитися, було де полазити, покупатися в морі, і не складно поєднувалось 5-ти місячним сином.

В результаті все получилось ще краще, ніж ми собі уявляли. Хорватські фографії з журналів ми побачили вживу і не розчарувались. Не було стада китайців, які приїжджають в пік сезону. Погода не підвела: жодного дощового дня, тільки одна дощова ніч. В плані лазіння було цікаво оцінювати категорію маршруту без гайдбука і потім перевіряти, наскільки близькою ця оцінка була до правди (добре що дюльферяти можна було з будь-якого гаку). Левеня (наш син) також почало лазити, правда по горизонтальній площині. А отже, відпочити нам получилось в повному розумінні цього слова.

Щоб не заморочувати голову довгими розповідями — викладу кілька цікавих моментів, які найбільше запам’ятались і на які варто звернути увагу тим, хто колись збереться в Хорватію.

 

Частина 1. ЕМОЦІЙНА

Хорватія – країна тисячі островів ( якщо бути точним, то 1185), з яких заселені тільки 66.

 

Фотографія водоспаду Skradinski Buk стала вирішальною при виборі місця відпустки. Це диво природи можна знайти у національному парку KRKA,  що знаходиться за 100 км від міста Split. Враження залишаються неймовірні… І вони таки варті вхідного квитка – 110 Кун.

 

Стіна, довжиною 5.5км, яка з’єднує Ston і Mali Ston. Ця велична оборонна споруда не може залишити байдужим нікого. Зайшли ми на неї безплатно зі сторони Малого Стона і після 18_00 🙂

 

Dubrovnik – “перлина Адріатики”. Дуже красиве старе місто, але, мабуть через величезну кількість туристів стало якимось “попсовим”, невиправдано дорогим ( морозиво – 30 Кун, сік фреш – 40 Кун) і втратило свій шарм 🙁

 

Trogir – маленьке романтичне містечко. Також красивий Grad(старе місто). Місто включає в себе щей острів Čiovo – тут ми і жили.

 

Split – столиця Середньої Далмації. Велике портове місто + аеропорт. Є Grad, палац Діоклетіана, купа дискотек, туристів….

 

Національний парк Plitvička jezera . Це каскад озер, що з’єднані між собою водопадами. Цікаво, але не вражаюче… Чи то після КRКА враження не ті…

 

 

Частина 2. СКЕЛЕЛАЗНА

У Хорватії є 2 основних райони для лазіння – Національний парк Paklenica  і Середня Далмація.
NP Paklenica знаходиться за 50 км від міста Zadar. Тут пробито близько 400 маршрутів різних складностей. Вхід в парк платний. Ночувати можна в кемпінгах у найближчому містечку, яке розташоване при вході в парк – StariGrad Paklenica. Середня Далмація – район Спліта. ЇЇ карта – тут.

 

Один із маленьких скелелазних райончиків є навіть у самому місті Спліт, в парку Marjan. Він знаходиться на півострові біля центрального порта. На скелях у парку пробито біля 80 маршрутів. Гаки гладкі і майже на всіх станціях – карабіни. На скелях зовсім немає надписів маршрутів. Гайдбук можна купити у магазині в Спліті, або ж в Інтернеті, або … взнавати складність в аборигенів на скелях. Характер скель чимось нагадує Турецьке Геїкбайрі. В обід сектор стає на сонці, тому лазити трохи жаркувато… Проте скелі знаходяться за 200м до моря – що дуже зручно для поєднання лазіння і купання.

 

Одним із популярних видів лазіння є DWS. Маршрути є на острові Чіово. Добиратися туди найкраще на лодці, яку можна орендувати в найближчому селі. Якщо йти пішки з села Slatine — то треба йти не вздовж берега, а піднятися дорогою вверх біля ресторану і рухатися в напрямку старої церкви над морем, що по другу сторону острова. Там біля церкви і починаються маршрути. Також на карті намальовано, що є декілька маршрутів на Мар’яні в Спліті.

 

 

Частина 3. ПРАКТИЧНА

Хорватія є безвізовою для України на період з 1 квітня по 31 жовтня.

Туристичний сезон припадає з середини червня по середину вересня. У травні, коли їхали ми, там взагалі було дешево, тихо і комфортно. Температура повітря трималась в районі 27°С . Температура води ~ 22°С. Для місцевих — це ще холодно, а для нас — якраз 🙂

Апартаменти замовляли на http://www.adriatic.hr/. Три кімнати з ванною, туалетом, кондиціонером, кухнею, розташовані за 5 м до пляжу обійшлися нам в 60€ на добу(Ці апартаменти розраховані на 5 чоловік). В несезонний період проживання у 2 рази дешевше, ніж в сезон.

Так як, дешевих чартерів на той момент ще не було, тай 1200 км не так далеко — добиралися ми машиною. Але для цього треба відкривати транзитну угорську візу. Проблем із цим не було — так як житло в Хорватії було заброньоване.

Мова в Хорватії має слов’янські корені і є чимось середнім між чеською і російською. Ми з хорватами одне одного розуміємо, але поговорити толком не можемо :-).
Валюта в країні – куна. По нашим підрахункам получається ~ 1.4 – 1.6 грн. Практично всюди можна розрахуватися пластиковими картками і це виходить вигідніше, ніж купляти в нас Євро і купляти потім куни в Хорватії.

Ціни на продукти в супермаркетах приблизно такі ж, як у нас. Їжа в ресторанах не набагато дорожча — якщо не враховувати туристичні заклади.

Щоб побачити старі містечка найкраще взяти велосипед, або скутер в оренду. Недорого і дає свободу дій. Машиною трохи тяжкувато — є велика проблема з паркінгами в центрах.

Хорватія – дуже красива і багатогранна країна. На відвідання її варто виділяти хоча б два тижні.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *