Їзда на велосипеді з дітьми: причеп та велокрісло

trail-a-bike-960x305

Продовжуємо цикл статей про дітей і велосипеди. Ріновагу тримати на біговелі ми уже навчились, але кататися з дорослими на рівних ще не можемо. У цій ситуації є два виходи: велокрісло – для зовсім маленьких і причеп до дорослого ровера – для майже самостійних велосипедистів.

Ровер – причеп (trail-a-bike)

Ровери-причепи, або велосипеди-тренери:), є чудовим вибором для катання з дітьми після 4 років. Ровер-причеп складається з керма, сидіння, педалей і колеса, та кріпиться до задньої частини звичайного дорослого велосипеда. Це дозволяє дитині брати участь у поїздці, знаходячись безпечно прикріпленим до дорослого велосипеду. На відміну від їзди на тандемі, дитині на причепі не потрібно постійно крутити педалі разом з дорослим. Такий варіант чудово підходить для сімей, які бажають їздити далі, ніж дитина може доїхати самостійно. Крім того, саме на причепі дитина вчиться всім правилам їзди на велосипеді: дорожні знаки, повороти, вивчає велодоріжки.

Коли можна почати?

Перед покупкою ровер-причепа, потрібно переконатися, що ваша дитина готова їздити. Для початку, він/вона повинні бути достатньо високими, щоб діставати до педалей. Більшість ровер-причепів мають 18-20″ від верхньої частини сідла до верхньої частини педалей при їх нижньому положенні. На відміну від звичайного велосипеда, тут дитина може не діставати до землі, сидячи на сидінні. Утримання рівноваги до/під час/після їзди забезпечує дорослий. Потрібно врахувати, що дитина на причепі ніяк не прикріплена (на відміну від велокрісел) і може суттєво вплинути на керованість всього велопоїзду (наприклад, шляхом різкого нахиляння убік). Перед їздою переконайтеся, що ваша дитина достатньо “доросла”, щоб сидіти стабільно на сидінні, без різких рухів чи спроб несподівано зійти з велосипеда.

Чи є вимоги до дорослого велосипеда?

Більшість ровер-причепів кріпляться до підсідельної труби (seat post) дорослого велосипеда. Це означає, що вони сумісні з будь-яким велосипедом, якщо у ньому є 5см  вільного місця на підсідельній трубі. У нашому випадку  (Burley Piccolo) – причеп кріпиться до багажника, який йде в комплекті. У зібраному стані це виглядає так:

image001 image002

Стабільність велопоїзду

Найбільш поширеною проблемою з ровер-причепами є те, що вони хиткі. Це пов’язано з тим, що наїзники ровер-причепа мають тенденцію бути хиткими:). Проте дизайн кріплення може значно збільшити або зменшити хиткість. У нашому випадку кріплення є одне з кращих: має надійні поворотні механізми вверх-вниз та вправо-вліво та чіпляється швидко і надійно.

image003

Зручність причіпання

Якщо ви плануєте часто змінювати катання з причепом та без зверніть увагу на те, яким чином він приєднується від дорослого велосипеда. Класно, коли цей процей замає кілька секунд.

Наявність передач

Більшість роверів-причепів мають лише одну(пряму) передачу. Але, діти можуть навчитися переключати передачі ще на велопоїзді, під контролем у дорослого. Для цього у нашого причепа було 7 повноцінних передач. Єдиним мінусом було те, що переключення здійснювалось за допомогою ручки(grip shifter), а не як у “дорослих”: thumb shifters. Спочатку син не міг повертати ручку для переключення передач, тому їх довелося замінити. ( Хоча нові моделі нашого причепа комплектуються thumb shifters : сайт виробника ).

image005 image006

Комфорт і безпека

На причепах регулюються по висоті кермо та сідло. Спереду на рамі є бризговик – для захисту від болота з-під коліс дорослого ровера. Ззаді є місце для прапорця, щоб дитину було помітно. А найцікавішою фічою є те, що деякі моделі причепа перетворюються на повноцінні 20″ велосипед, на якому дитина може їздити до 8 років.

image009

Загалом, ровер-причеп – чудовий універсальний спосіб пересування для дітей, які вже не хочуть просто сидіти в велокріслі, але ще не цілком готові їздити самостійно.

 

Велокрісло

Зараз в Україні можна купити велокрісло на будь-який смак і гаманець. Серед усього різноманіття ми обрали таке, що кріпиться спереду на раму велосипеда –  WeeRide Kangaroo. Його основні плюси:

  • крісло дуже легко встановлюється та знімається;
  • дитина знаходиться перед водієм, що дає йому хороший обзор;
  • на столику спереду є подушка, на яку зручно спертися руками, або подрімати під час довгої подорожі;
  • дитина перебуває під контролем у дорослого.

image007

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *