Кам’янець-Подільський: це не лише фортеця

DSC00550

Кам’янець-Подільський…. замок – так продовжують цю фразу більшість людей. Чесно кажучи і для мене довший час це місто асоціювалось лише із відомою туристичною атракцією. Але, завдяки місцевій скелелазній общині, які побачили перспективу скель у Смотрицькому канйоні, знайшли цікаві лінії і змогли перетворити їх у маршрути, тут виріс справжній скелелазний район.

 

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

На даний момент (липень 2013) тут налічується близько 89 маршрутів різної складності:

  • 6 шт   : 5a – 5c+
  • 17 шт : 6a – 6b
  • 28 шт : 6b+ – 6c+
  • 24 шт : 7a – 7b+
  • 15 шт : >=7c

Судячи по вищенаведеній розкладці, цей район є особливо цікавим для скелелазів, таких як я, які вже не новачки, але ще не доросли до рівня “профі”.

Дуже хорошу схему і детальний опис розташування скелелазного району і самих маршрутів можна знайти на сайті Хмельницької ФАіС. По технічним характеристикам: мотузки 50м для лазіння майже скрізь буде достатньо, більшість гаків(крім самого першого сектору) – круглі, пробивка дуже приємна, безпечна, назви маршрутів є не всюди: при відвіданні району обов’язково мати зі собою гайд.  Характер лазіння: “класичне”, чимось нагадує Кримське. Тут є і  і мої улюблені кути, і щілини, і невеликі нависання, і вертикально-мізерні маршрути.

 

DSC00551OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Погодні умови: як в місті. Якщо спека в Кам’янці-Подільському, то спека і на скелях. За одним виключенням: переважно всі початки маршрутів знаходяться в тіні дерев, кущів, а верх – на сонці. Маршрутів, по яких можна лазити в дощ знайдено не було, або вони “ще не доступні на моєму рівні”.

Так як на моїх скелелазних виїздах завжди присутній маленький син, то треба заздалегідь продумувати розваги і для нього. У Кам’янці-Подільському для нього є такі принади: берег річки, де можна “половити рибку”, цікаві водопади, що скидаються зі скель, підвісний мостик, фонтанчики, дитяче містечко з батутами зверху перед великими сходами і думка про те, що зараз мама полазить і ми підемо гуляти в замок :-). Приємне враження від цього не зіпсує навіть величезна кількість кропиви, яку неможливо обминути гуляючи по канйону.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Отож, я зробила приємне відкриття нового для себе (за 7 років, що я не була – тут багато що змінилося) скелелазного району для одноденних виїздів. По-перше, він знаходиться близько до Тернополя – лише 144 км, по відносно нормальній дорозі. По-друге, тут дуже хороша тренувальна база. І, нарешті згадаємо класику, по-третє, тут класна фортеця і саме Старе Місто, по якому цікаво погуляти, а лише за 25км від нього знаходиться ще цікавійший Хотинський замок!

 

DSC00544 DSC01565 DSC01601 DSC00550 DSC01605

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *