Країна Лего у Німеччині

featured-1024x576

Відтепер на запитання: “Куди в Європі найкраще поїхати з сином?” я відповідаю однозначно: “Леголенд”. Це – справжня іграшкова країна, це – величезний заряд позитивних емоцій для всієї сім’ї, це – не просто черговий парк розваг, типу Діснейленда у Парижі, чи Томасленда у Англії. І справа не лише в складанні конструктора…

Зовсім трохи історії. Компанія Лего почала своє існування в 1932 році в Данії як маленька майстерня по дереву. Зараз цей сімейний бізнес (75% належить внукові засновника) є одним із найбільших виробників іграшок у світі з представництвами в США, Англії, Китаї та Сингапурі. Основною фігурою у лего є цеглинка 2*4, що залишається незмінною з 1958(!) року. Місія компанії: ‘Inspire and develop the builders of tomorrow’ щоразу втілюється в нових концепціях.  Сьогодні Лего – це ціла екосистема: іграшки для дітей від 1 до 101 року, клуби любителів, навчальні центри, парки розваг. Більше про розвиток компанії та її продуктів – тут.

Всього у світі Лего існує 7 парків розваг та 11 дослідницьких центрів (перелік). Найближчі до нас парки у Німеччині, Данії та Великій Британії. У цьому пості мова буде йти про той, що розташований у лісі біля містечка Gunzburg на півдні Німеччини за 120 км від Мюнхена.

Коротке порівняння для тих, хто був/хоче у Паризький Діснейленд. По розмірам Леголенд менший (44 га, порівняно з 57 га), але більш “ЛЕГОлізований”. Також, він на 10 років молодший, що виливається у значну перевагу в якості атракціонів. Тут відразу відчувається по-німецькому продумана якість, сервіс і точність, особлива привітність до наймолодших відвідувачів… Діснейленд по своїй тематиці більше підходить батькам, які виросли на мультфільмах про Мікі Мауса та Дональд Дака. А Леголенд – більш сучасний. Основна частина відвідувачів тут хлопчики, не зважаючи на організовані “дівчачі зони”… У обох парках щороку додають якісь нові атракціони, у вибрані дні проводять святкові дійства. 

Основна частина: тематичний парк розваг

На мапі парку розваг Леголенд всього позначено 101 місце для відвідання, як виявилось, майже всі точки варті уваги. Вся територія традиційно поділяється на тематичні зони:

Entrance Area зустрічає туристів красивим входом і цілою сім’єю, зробленою з лего. До речі, ці фігурки зустрічаємо по всьому парку і їх неможливо залишити без уваги.

 

 

 

MiniLand – міні країна, зроблена з лего: частини міст (Берлін, Франкфурд, Амстердам, Венеція),  а також: стадіони, хмарочоси, аеропорти.  Дорослих це вражає найбільше: ми ж  уявляємо скільки зусиль, часу  і конструктора потрібно для будівництва такого масштабу. А син після відвідання отримав натхнення і взявся будувати таке вдома. Дітям особливо цікаво натискати кнопки активації біля кожного експонату.
image049

image051 image053

image055 image057

image059 image061

Особлива увага у Мініленді приділяється Зоряним війнам:

image063 image065

image067 image069

Парк працює: з 10 до 18 години; з березня по листопад.  На вихідні та свята – трохи довше. Врахуйте, що всі атракціони перестають пускати відвідувачів за годину до закриття парку. Ресторани та магазини працюють до останнього відвідувача. Якщо атракціони вже закриті, то можна погратися на дитячих майданчиках, або прогулятися Мінілендом.  

Lego City для нас виявилось найбільш цікавим: найкращий майданчик, набільш підходящі атракціони для дітей 4-5 років…

image013 image015

Зовсім маленька Little Asia, що включає в себе один дуже еффектний атракціон “Flying Ninjago” із найбільшим віковим обмеженням та ресторан.

Knights’ Kingdom – територія лицарів із замком, який охороняє Зелений Дракон – наш улюблений атракціон.

image017

Imagination – казка для наймолодших та їхніх батьків.

image019 image021

image023 image025

Kingdom of the Pharaohs. В це місце потрапляють всі проживаючи на території Леголенду (вони заходять в парк з іншого боку). Тут є кілька водяних атракціонів, але саме цікаве ще далеко попереду.
image001 image003

Adventure Land та Pirate Land знаходяться дуже близько одне одному і схожі по стилю. Обидва цікаві та мають тематичні атракціони для дітей різного віку. На території піратів більшість атракціонів мокрі, про що попереджують при вході. Якщо на вулиці спека (як було у наш перший день) – то ці атракціони рятують від неї. Якщо ж холодно – то на виході є автоматичні сушки, які за 2€ і 5 хвилин усунуть всі мокрі відчуття.
image005

image007 image009

Lego X-Treme. Велика і цікава частина, в якій варто відвідати кожен атракціон: і машинки, і лего-студіо, де показують мультики, і майндсторм-центр, де наслідують Ейнштейна, і кафешки, і фонтани, що співають від стрибання на кнопках…  І в самому куточку магазин, що продає частинки Lego Duplo на вагу (на карті: N100).

image011

 

Атракціони, на які хочеться сходити ще раз:

N24 Hyundai LEGOLAND Junior Driving School. Машинки для дітей від 3 до 6 років, в кінці катання на яких видають права.

image027

N39 Fire Dragon. Зелений дракон – найбільші американські гірки в цьому парку. Вхід – з середини замку. Черги тут часом бувають довжелезні…

image029

N90 Project X – LEGO Test Track. Ще одні американські гірки, на яких особливо страшно було не спускатися, а повертати…

image031

Багато атракціонів мають вікові/ростові обмеження на відвідання дітьми. Можна перевірити чи дитину пустять перед тим як ставати в чергу. Нашому сину 4 роки і було лише 2 атракціони, куди йому не можна було. На всі реша ми ходили разом. Більше про обмеження. 

N78 Captain Nick’s Splash Battle.  Подорож на піратському кораблі по войовничим територіям. Якщо опонентом виявиться старша дитина, або дорослий – то сухого місця на футболці не залишиться…

image033

N87 Stepping Tones. Фонтани – музичні інструменти.

N27 LEGO Factory. Справжня міні-фабрика, де відвідувачі на власні очі бачать весь процес виготовлення цеглинки лего і на виході отримують її в подарунок.

image035

image037 image039

N50 Pedal-A-Car. На території Imagination є місце де відвідувачі самі роблять машинки з класичного лего і влаштовують перегони.

image041

N49 LEGO City Police Station Maze. Лабіринт – новий маленький атракціон – швидко проходиш, але ідея з дзеркалами це щось…

image043

N101 LEGO Studios. Класика парків атракціонів – фільм в 4D. Щодня тут транслюють кілька різних фільмів.

N78 Harbour Cruise. Човники, де дитина сама керує човном: газ, гальма, повороти.

image045

N86 LEGOLAND ATLANTIS by SEA LIFE. Підводний світ – подорож до Атлантиди. Сину сподобався весь комплекс: мультик на початку, а потім – подорож всередині акваріуму з випуклими дзеркалами.

image047

Express Pass. Ця система є у всіх парках атракціонів. В Леголенді це – маленький девайс, що орендується у магазинах. На ньому встановлюється бажаний час входу на атракціон і потім проходиться без черги. Деякі атракціони таким чином можуть бути заброньовані лише 1 раз в день. Вартість задоволення – від 15€ до 55€ для групи до 6 людей.

Наш досвід. Ми були в Леголенді в середині липня у неділю і понеділок. Ми не стояли в черзі більше 15 хвилин, навіть на найпопулярніші атракціони. Черги насправді не приносили жодних незручностей і рухалися дуже швидко(навідміну від Діснейленду). Також ми бачили, як люди з Експресс Песом чекали свого часу прямо перед входом на атракціон де не було черг… 

 

Що ще робити в країні Лего?

Дитячі майданчики просто супер. Кожна тематична зона має свій майданчик, що по цікавості не поступається атракціонам. Окремо хочеться відмітити високу якість м’якого резинового покриття. Найбільше запам’ятався мегамайданчик Duplo пристосований для наймолодших відвідувачів: маленькі гірки, гойдалки, звірі, будиночки, стрибаючі фонтани, в яких можна купатися сонячного дня – місце для відпочинку із немовлятами.
image071 image073

image075 DSC03027

Додаткові маленькі розваги за гроші. В ціну вхідного квитка входить катання на всіх атракціонах, дитячі майданчики, і всі цікавинки, що є на території. Але бажаючим покидати м’яч у баскетбольне кільце щоб виграти іграшку, пошукати золото, чи отримати масаж доведеться оплатити додатково 3-10€ на місці.

image077

А якщо дощ? Цю ситуацію передбачили організатори і зробили багато атракціонів і просто розваг всередині приміщень.

Кафешки. Нас приємно здивував великий вибір закладів харчування на любий смак(для дітей і дорослих) і гаманець: починаючи від кави, закінчуючи нормальною здоровою їжею.

image079 image081

До-речі, дітям до 11 років вхід в парк у день їх день народження безкоштовний. Тільки не забуваємо з собою мати документ, що підтверджує свято!

Лего магазини. Так, магазини тут тематичні. Навіть нам, не любителям шопінгу, було складно не зайти у магазин Lego City, Friends, StarWars та інші. Ціни – рекомендовані Lego без знижок. Окрім іграшок, різноманітних сувенірів та одягу тут продають конструктор на вагу. У магазині біля фабрики – класичне лего, а біля 4D Studio – дупло. В одному із них стоять великі ящики Whole Sale, де конструктор не сортований продають по смішній ціні. Старші діти і дорослі часто проводять в цих магазинах по кілька годин – вибиють деталі, що їм не вистачає.

image095

Для найменших та їх батьківN57 HiPP Baby Service. Особливо його оцінять ті, у кого є дітки до року: тут і куточки для годування немовлят, кімнати для переодягання ( з вологими серветками, милом і дитячим молочком), величезний термос з водою 50°С для розведення суміші, чи каші, місце для миття посуду, стільчики для годування, дитячі столики і відгороджена зона для гри наймолодших. А поряд знаходиться один із найбільших дитячих майданчиків…

image097 image099

У нас був досвід спілкування із службою порятунку і медичної допомоги Леголенду. Син невдало сів на трубу і впав на одну з лего-конструкцій. Це було біля кафешки. Через 30 секунд прийшов представник служби порятунку і через 2 хвилини прийшла медсестра. Обоє гарно говорили англійською мовою. Оперативність і доброзичливість вражає 🙂 

 

Проживання: Legoland Feriendorf

Почну з контексту: Після довгої дороги з’їжджаємо ми з автомагістралі за вказівником Legoland, на першому кільці повертаємо на Legoland Feriendorf (Legoland Holiday Village) – містечко для проживання відвідувачів парку атракціонів Леголенд. І тут реальність виявляється значно кращою ніж наші очікування! Починаючи з рецепшена по всій території нас зустрічають лего-фігурки…

image101 image103

image105 image107

На території містечка є кілька опцій для проживання: готелі, будиночки, оренда наметів і кемпінг для людей зі своїм спорядженням. Містечко також поділяється на зони: лицарі і замки, Єгипетські фараони, перегони на машинках, піратські, та ін… Не залежно від вибраної опції, кожному жителю доступна вся інфраструктура містечка. Будь-який варіант проживання варто бронювати на сайті. Взимку зазвичай проводять акції на літні відпочинкові пакети. Від містечка до парку розваг – 10 хвилин ходьби під музику стежкою через ліс.

image109

image111 image113

Наш відпочинковий пакет: 4 дні проживання у кемпінгу та 2-денний квиток у парк розваг для всієї сім’ї вартував 198€. Замовляли ми за тиждень до порожі, так як різко змінили плани. Всі інші типи проживання в цьому районі вже були зайняті. Якщо б ми жили десь інше, то за сам вхід в парк довелося б заплатити 240€ + паркінг. 

Кожні кілька будинків мають свій власний дитячий майданчик у своєму стилі. А в центрі та біля готелю лицарів є ще 2 величезні території розваг: озеро, мотузковий парк, місце для катання на роверах, лазалки, піраміди, поля для мінігольфу, скелелазні стінки в кожному дворі. В перший день син з великими очима і криком “круто” бігав від одного майданчику до другого і пробував усе. Та і ми, дорослі, не очікували такого… Однією з найкращих безкоштовних розваг в містечку є перегони на дитячих велосипедах.

image115 image117

image119 image121

image123 image125

image127 image129

image131 image133

На території є 3 кафешки, одна з них – в Замку. Ціни – як в парку. Харчування можна замовляти у будь-якій з них. Також є один Лего-магазин з сувенірами і конструкторами.

Кемпінг. Яскравий приклад кращих європейських традицій: місця під кемпери/намети, живлення, будиночки зі зручностями. Останні тут особливо чисті, пристосовані для відвідувачів з дітьми: дитячі умивальники, ванночки, кімнати для переодягання немовлят… Єдиною несподіванкою було відсутність кухні для приготування їжі.

Величезна перевага проживання тут – свято для дитини після закриття парку розваг не закінчується, а продовжується!

 

Ми сюди обов’язково повернемося!

 • Щоб показати парк донечці, коли вона підросте.
 • Щоб знову отримати заряд енергії і кретивності дітям та дорослим.
 • Щоб ще більше полюбити Lego!
 • Щоб пожити на території Legoland Feriendorf.

*Відвідування одного місця двічі абсолютно не властиве стилю наших подорожей… Але країна Лего дійсно варта цього.

2 Comments to Країна Лего у Німеччині

  • Перш за все, парк взимку не працює. А восени та навесні погода в них така ж як і в нас.
   Відвідування парку в холодну пору року має свої плюси: менше людей – менші черги, не заважає спека, значно дешевші квитки і проживання.
   Мінуси: після відвідування водних атракціонів буде холодно, або ж доведеться сушитися в кабінках за 2Євро. В Дупло зоні(для найменших) фонтани будуть відключені.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *